İADE / DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ


Viadellerose.com’ u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıda iade ve değişim politikamızla ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Herhangi bir soru, öneri veya görüşleriniz için İletisim Formu’ nu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI
 
Viadellerose.com’ dan aldığınız ürünleri, iade etmek istediğinizde, anlaşmalı olduğumuz kargo firması (Yurtiçi Kargo) aracılığıyla ve ürün iade formunda yazan iade koduyla göndermeniz gerekmektedir. İade kodunuz, paketinizin içinden çıkan ürün iade formunda yazmaktadır ve internet sitemiz üzerinden oluşturulmamaktadır. İade işleminizin yapılabilmesi için, faturanızın da mutlaka iade paketinizle birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade süreniz paketinizi teslim aldıktan sonra 14 gündür. İade kodunu anlaşmalı kargo firması (Yurtiçi Kargo) yetkilisine verdiğinizde ayrıca bir adres belirtmeniz gerekmemektedir. Paketinizin iade koduyla gönderilmesi gereken adres, Luteks, Mehmet Akif Cad. Keresteciler Sitesi. Kestane Sok. No:13 K:2 Ersu İş Hanı Merter Güngören / İstanbul, olarak çıkmalıdır. Bir ürünün başka bir ürünle değişimi yapılamamaktadır. Beden ya da renk değişimi stoklarımızda mevcut ise yapılabilmektedir. Talep ettiğiniz işlemi, ürün iade formunun açıklama kısmında net bir şekilde belirtiniz. İnternet sitemizden alınan ürünlerin iade ve değişim işlemleri sadece İnternet sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Mağazalarımızdan değişim ya da iade işlemi yapılamamaktadır.İade gönderiniz için, firmamız tarafından aksi belirtilmediği sürece, kargo ücreti talep edilmemelidir. 14 iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz Viadellerose.com ‘un ilgili birimleri tarafından incelendikten ve onaylandıktan sonra ürün tutarı, 7 ile 15 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Viadellerose.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarı tarafımızdan tek seferde tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, ürün bedeli, yine taksitli olarak kredi kartınıza geri ödenecektir. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden Viadellerose.com sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıntılı bilgi için +90 212 505 33 12 Müşteri Hizmetlerini hafta içi 10.30 - 17.30 saatleri arasında arayabilir veya iletişim bölümünden e-mail ile bilgi talep edebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?


Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.

TAKI-AKSESUAR KULLANMA KLAVUZU VE DEĞİŞİM İADE PROSEDÜRÜ


Gümüş veya gümüş kaplama takılarınızı daha uzun ömürlü olarak kullanmak isterseniz, kutularında saklamanız, gün ışığı ve nemli ortamlardan uzak tutmanız gerekmektedir. Gümüş veya gümüş kaplama ürünler, gümüş maddesinin doğası gereği havadaki nem ile, su ile veya kimyasal içeren parfüm vb. kozmetik maddeler ile temasta bulunduğu koşullarda kararma yapabilir. Bunların dışında da zamana bağlı kararma gerçekleşebilir. Ürününüzü ilk günkü parlaklığında kullanmak isterseniz gümüş parlatma bezi dışında herhangi bir sıvı kullanmamalısınız. Dilerseniz biz de maliyeti karşılığında takınıza tekrar gümüş kaplama işlemi yapabiliriz. Ürün parlatma talebinizi aşağıdaki mail adresine gönderebilirsiniz: info@yanausima.com
Takı ve aksesuarlarınızın iade ve değişimi 6502 numaralı kişisel ürün kanunu ve hijyen koşullarından dolayı yapılamamaktadır. Eğer gönderinizde üretim kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorsanız inceleme talebi için öncelikle bizimle iletişime geçmelisiniz (info@yanausima.com). İnceleme talebiniz onaylandıktan sonra ürününüz ilgili birim tarafından incelenecektir. Onaylanması durumunda da ürün tutarı 7 ile 15 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir. Daha sonraki süreç tamamen bankanıza aittir. Viadellerose’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarı tarafımızdan tek seferde kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından ürün iade bedeli yine taksitli olarak ödeme yapmış olduğunuz kredi kartınıza geri ödenecektir.
Ürün inceleme gönderileriniz için anlaşmalı olduğumuz kargo firması (Yurtiçi Kargo) aracılığıyla ve ürün iade formunda yazan iade koduyla göndermeniz gerekmektedir. İade kodunuz paketinizin içinden çıkan ürün iade formunda yazmaktadır ve internet sitemiz üzerinden oluşturulmaktadır. İade işleminizin yapılabilmesi için, faturanızın da mutlaka iade paketinizle beraber gönderilmesi gerekmektedir. İade kodunu anlaşmalı kargo firması (Yurtiçi Kargo) yetkilisine verdiğinizde ayrıca bir adres belirtmeniz gerekmemektedir. Paketinizin iade koduyla beraber gönderilmesi gereken adres , Mehmet Akif cad. Keresteciler Sitesi Kestane Sokak No:13 Kat:2 Ersu İş Hanı Merter/Güngören/İstanbul olarak çıkmalıdır.
İnternet sitemizden alınan ürünlerin işlemleri yalnızca internet sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Mağazalarımızdan herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Ürünlerin garantisinin devam edebilmesi için üçüncü şahıs veya kurumların; ürünlere herhangi bir şekilde müdahale etmemeleri, ölçü ayarlama, tamir, temizleme işlemleri yapmamaları gerekmektedir. Üretim dışında hasar görmüş ürünlerin iade işlemi kabul edilmeyecektir ve bu durumda tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.


ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU, NE YAPMAM GEREKİYOR?


Viadellerose.com’dan kaynaklı yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderiler nedeniyle yaşanan aksaklıktan dolayı öncelikle özür dileriz. Belirtmiş olduğunuz ürün tedarikçi firma stoklarında bulunduğu takdirde, değişim yapılacak ve yeni ürün tarafınıza gönderilecektir. Ancak kampanyalarımızın stoklarla sınırlı olduğunu belirtmek isteriz. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. Viadellerose.com’dan kaynaklanan yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderimleri kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybetmeden bize gönderebilirsiniz. Teslim tarihinden itibaren en kısa süre içerisinde müşteri hizmetlerini arayabilir (+90 212 505 33 12) veya Viadellerose.com iletişim bölümü üzerinden bizimle temasa geçerek, kargo ücretini ödemeden ürünü iade edebilirsiniz. Bu koşulların dışında herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.